Człowiek w zmianie

Gdy w Twojej firmie zachodzą znaczące zmiany, pomogę Ci bezpiecznie przez nie przejść i miękko wylądować w nowym.

Od wielu lat prowadzę warsztaty i pracuję indywidualnie z liderami, project managerami i osobami działającymi w strukturze organizacji. Wspieram ich w przejściu nowe tory, aby wprowadzane zmiany dawały realne i trwałe rezultaty biznesowe. Tworzę analizę rozmiaru i wpływu zmiany, buduję najskuteczniejszą strategię i plan komunikacji. Jednak w centrum każdej transformacji zawsze najważniejszy jest dla mnie człowiek.

Niespecjalnie przepadam za sformułowaniem: zarządzanie zmianą. Bliższa jest mi ludzka strona zachodzących zmian. W istocie wszystkie życiowe przełomy i korporacyjne transformacje dotyczą człowieka. I na nim się koncentruję.

Jak pracuję?

Pracuję metodami adekwatnymi do sytuacji, takimi, które pomagają zakończyć przedsięwzięcia sukcesem. Jestem certyfikowanym praktykiem Prosci, stosuję narzędzia zwinnego zarządzania zmianą, słucham i analizuję, aby zastosowane rozwiązania były jak najbardziej praktyczne. Wierzę, że o skutecznej transformacji możemy mówić dopiero wtedy, gdy ludzie w organizacji zaakceptują zmianę i zaczną działać po nowemu.

Rozkładam proces na czynniki pierwsze, oceniam wpływ i rozmiar zmian, a następnie buduję najbardziej skuteczną strategię ich wdrożenia. Tworzę też plan komunikacji. Na tej podstawie, oraz w oparciu o swoje doświadczenie, wspieram osoby, które funkcjonują w zmieniającym się środowisku.

Pracuję indywidualnie i grupowo, organizując szkolenia i warsztaty dla zespołów . Pomagam liderom i managerom w zarządzaniu zespołem podczas wprowadzania zmian, a pracownikom płynnie i łagodnie przez nie przejść. Wierzę w siłę empatii, choć tę miękkość łączę z twardą, rzeczową analizą.